20111204

Festive

Tak jakoś świątecznie się zrobiło, mimo wiosennej aury. Migają lampki, straszni Mikołaje o uszminkowanych twarzach rozdają cukierki, zachęcając do promocji kolejnej "najpotrzebniejszej rzeczy w twojej kuchni", ludzie z szaleństwem w oczach szturmują sklepy zabawkowe...I mimo że cała ta nadmuchana atmosfera trochę ciężka jest do zniesienia na dłuższą metę, to jest tak jakoś bardziej...kolorowo. Nie wiem, podświadomie czy nie, ale ludzie rekompensują sobie szarość za oknem kolorem w ubiorze. Taka sztuczna dawka słońca w postaci kolorowej szmatki. 

Natchniony wpisem Mr. Vintage o inspiracjach kolorystycznych sięgnąłem do moich ulubionych - malarstwo niderlandzkie, a co za tym idzie...tak, tak...Dries:))) Wiem, że już jestem nudny, w kółko o jednym projektancie, ale niezmiennie od lat stanowi on dla mnie punkt odniesienia w moich ubraniowych poszukiwaniach. Co do kolorów- jak na mnie to i tak kolorystyczne rozpasanie, ale o dziwo, świetnie się w nich czuję, może dlatego że te odcienie są złamane, miękkie, otulające...?Idealne na szarobury grudniowy dzień.

Pozostaję z szacunkiem, życząc Państwu miłego dnia. Feco:)

kolorowe ocieplacze:
kardigan - Uniqlo + DIY
t-shirt i spodnie - H&M
buty - Goertz 17

7 komentarzy:

 1. Wczoraj u Alicji Kowalskiej na blogu, dzisiaj u Ciebie- oficjalnie przyznaję że zostałam zmanipulowana i zaraz zamawiam kardigan Uniqlo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lobby Uniqlo działa prężnie:)A kardigany mają świetne, więc zamawiaj bez obaw.

  OdpowiedzUsuń
 3. A można je zamawiać do Polski?
  Kolory ze zdjęć są strasznie apetyczne i takie...ciepłe. Spoglądam za okno i myślę sobie, że fajnie by kontrastowały z bielą za oknem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @kelly: z tego co wiem Uniqlo niestety nie wysyla do Polski, ale moge się mylić. Na stronie nie mogę znaleźć informacji na temat wysyłki. Pozostaje liczyć na pomoc londyńskich przyjaciół:)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, znalazłem:)

  Do you deliver or send products outside the United Kingdom?

  Currently we do not deliver internationally and we're afraid exceptions cannot be made. However, we are hoping to expand our shipping options to include Mainland Europe in the very near future. We also reserve the right not to deliver orders if we believe the address is not secure, for example, to a communal postal address or PO Box. If this affects an order you place, we will notify you as soon as possible.

  OdpowiedzUsuń
 6. O nie :( To jestem chyba jedyną biedną lamą, która nie ma takich znajomych w UK, by zlecić zakupy. Albo muszę przejrzeć facebookowe profile i kogoś namierzyć,o!

  OdpowiedzUsuń
 7. Stylizacja wspaniała
  Zapraszam do mnie na givenchy:)

  Adam,
  http://bmagazyn.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń