20110314

Gumka z majtek - reaktywacja

Trend z początku dekady na "stringi na wierzchu" był o tyleż popularny co kontrowersyjny. Zestaw jeansy-biodrówki, przykrótka kurtka z kożuszkiem przy kapturze i widoczne stringi (czasami towarzyszył im tatuaż umiejscowiony w okolicach nerek) był bardzo popularny wśród damskiej młodzieży w wieku gimnazjalnym na początku dwudziestego pierwszego wieku.

Wśród męskiej części było popularne swego czasu eksponowanie bokserek, tudzież slipów wykończonych ozdobną gumką z logiem Calvin Klein, D&G etc.,  w zależności od zasobności portfela. Gumce towarzyszyły szerokie spodnie z obniżonym stanem i obcisły t-shirt. 

Trend przeminął, spodnie powędrowały troszkę wyżej...Minęło 10 lat, ale moda, jak wiemy, wciąż zatacza koło, a trend na eksponowanie bielizny powraca co sezon, w mniejszym lub większym stopniu. Tej wiosny COS proponuje panom wyciągnięcie na wierzch tej skrzętnie ukrywanej części garderoby i uczynienie z niej równorzędnego elementu stroju. Bawełniane bokserki, odpowiednio skomponowane kolorystycznie z resztą zestawu nie mają nic wspólnego z tym, co pamiętamy sprzed paru lat. Wyglądają raczej jak szorty, lub raczej doszyty do spodni pas, który optycznie podwyższa ich stan. Jednocześnie dodają "warstwowości" i w zależności od kolorystyki mogą dopełniać lub kontrastować z resztą stroju. Są też ciekawą alternatywą dla paska. Wątpię, czy zdobędą taką popularność jak guma z logiem, ale na pewno zachęcają do stylizacyjnych eksperymentów:) Warto tylko pamiętać o doborze tkaniny i kolorystyki - poliestrowa satyna i wzór w renifery, tudzież rozciągnięta bawełna w kolorach maskujących są raczej niewskazane;)
zdjęcia: cosstores.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz